Scooter-Area
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scooter-Area

Scooter Tuning
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Iskljucivanje uljne pumpe na piaggio LC

Go down 
AuthorMessage
P.A.L.A.C
Admin
P.A.L.A.C


Male Number of posts : 86
Age : 35
Lokacija : Vukovar
Vozi : NRG Power
Registration date : 2007-10-26

Iskljucivanje uljne pumpe na piaggio LC Empty
PostSubject: Iskljucivanje uljne pumpe na piaggio LC   Iskljucivanje uljne pumpe na piaggio LC Icon_minitimeSat Oct 27, 2007 10:46 am

Uljna pumpa na Piaggiu se nebi smjela vadit jer ona drzi zupcanik vodene pumpe kojeg tjera mikroremen i ako se tu nesto desi, ode hladnjenje k vragu, a time i motor.
Kako se pumpa ne smije ostaviti sama da radi "na suho" potrebno je osigurati da kroz nju cirkulira mala kolicina ulja, a to je najjednostavnije napraviti povezivanjem cjevcica uljne pumpe. Ja sam za spoj iskoristio pipac za ulje sa starog karba ciji sam tanji kraj stavio u tanju cjevcicu, a deblji kraj u deblju cjevcicu i fiksirao shelnama. Potrebno je jedino pripaziti da nema zraka u cjevcicama, a to se rijesi sa medicinskom spricom kojom se ulje doda u cjevcice.

Jos nesto - ja sam ostavio sajlu kojom rucica gasa pomice uljnu pumpu kako bi se ovisno o okretajima pumpa jace otvarala i samopodmazivala. To je najjednostavnije rjesenje jer ne trazi bas nikakav posao Very Happy .

Za zracno hladjene motore se pumpa zajedno sa zupcanikom i mikroremenom jednostavno izvadi. Ostavi se samo mali zupcanik mikroremena na radilici kako bi polozaj variomata ostao isti.
Back to top Go down
https://scooter-world.forumotion.com
 
Iskljucivanje uljne pumpe na piaggio LC
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» osovina vodene pumpe - piaggio
» Piaggio Tuning
» Podaci o piaggio getribama

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Scooter-Area :: Skuteri / Tehnika :: FAQ (tuning i tehnika)-
Jump to: